Nawigacja
Logowanie
Nazwa uytkownika

HasoNie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso
Aktualnie online
» Goci online: 1

» Uytkownikw online: 0

» cznie uytkownikw: 4
» Najnowszy uytkownik: niziur97
Newsletter
Aby mc otrzymywa e-maile z ZAGŁĘBIOWSKIE WOPR musisz si zarejestrowa.

JEDNOSTKA

ZAGŁĘBIOWSKIE WOPR - jednostka powołana w 2015 roku na bazie tradycji WOPR Sosnowiec przez 19 osobowy Komitet Załozycielski. Zarejestrowana w KRS w dniu 29 marca 2016, pod numerem ewidencyjnym KRS 0000609470. 

HISTORIA
WOPR Sosnowiec
 powolano 47 lat temu. Istnieje kilka dat, od których można liczyć powstanie WOPR Sosnowiec:

20 październik 1969 r. – jako datę I Miejskiego Zjazdu WOPR, co byłoby właściwe ze względu na inicjatywę członków stowarzyszenia,
29 marzec 1972 r. – jako datę Uchwały Wojewódzkiego WOPR powołującego struktury WOPR w Sosnowcu,
24 maj 1972 r. – jako datę rejestracji sosnowieckiego WOPR w Wydziale Spraw Wewnętrznych Miejskiej Rady Narodowej w Sosnowcu.
W tworzeniu struktur ratownictwa wodnego w Sosnowcu wielki wkład mieli Jerzy Wudczewski, Jerzy Królik, Lidia Kilian, Antoni Moniuszko, Jerzy Michalski, Wiesław Burzawa. W ciągu 40 – letniego istnienia sosnowieckie struktury ratownictwa wodnego wielokrotnie działały w rożnych sferach publicznej działalności:

W sferze sportu – wielokrotni medaliści w zawodach rangi wojewódzkiej, krajowej i międzynarodowej. Współorganizator od 1996 roku regat wioślarskich Staszic – Plater.
W sferze bezpieczeństwa – wielokrotny udział w akcjach powodziowych na terenie gminy Sosnowiec, województwa i kraju, jak również zabezpieczając od lat sosnowieckie kąpieliska i pływalnie.

W latach 80-tych i 90-tych XXw. rozwój sportowy i ratowniczy WOPR Sosnowiec zawdzięcza takim działaczom jak Krzysztof Skóra, Michał Zaprzałka, Waldemar Lelito.

WOPR Sosnowiec był strukturą starająca się nadążać za zmianami prawnymi i organizacyjnymi w ratownictwie wodnym. Od 2012 roku po zmianie przepisów WOPR Sosnowiec całkowicie pozostawił w swoim zakresie kompetencyjnym sferę bezpieczeństwa przekazując sferę sportu i rekreacji do powołanej w tym celu struktury MUKS DORADO WOPR SOSNOWIEC. Struktury sosnowieckiego WOPR liczyły w 2014 roku 115 czynnych członków. Lata 2015 - 2016 to lata zmian struktur i organizacji, które były wywołane nowelizacją przepisów z 2011 roku oraz zmianami Prawo o stowarzyszeniach i Ustawy o działalności Pozytku Publiczego i o wolontariacie.

Obecny skład organu uprawnionego do reprezentacji:

Prezes Zarządu:
Sławomir DĘBSKI

Wiceprezesi Zarządu
:
Przemysław PIASECKI, Piotr KWIATKOWSKI

Członkowie Zarządu:
Piotr GRABOWSKI, Monika MAKUCH, Andrzej NIZIURSKI,
Access denied for user 'wopr'@'localhost' (using password: NO)Access denied for user 'wopr'@'localhost' (using password: NO)Access denied for user 'wopr'@'localhost' (using password: NO)Access denied for user 'wopr'@'localhost' (using password: NO)