Nawigacja
Logowanie
Nazwa uytkownika

HasoNie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso
Aktualnie online
» Goci online: 1

» Uytkownikw online: 0

» cznie uytkownikw: 4
» Najnowszy uytkownik: niziur97
Newsletter
Aby mc otrzymywa e-maile z ZAGŁĘBIOWSKIE WOPR musisz si zarejestrowa.

KLUB SPORTOWY
Klub
GENEZA POWSTANIA KLUBU: Protoplastą powstania był Leszek Czarnecki urodzony w 1952 r. w Sosnowcu – Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, trener pływania, koszykówki, ratownik wodny. W 1998 r. zainicjował Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy DORADO i Sosnowiecki Ośrodek Nauki Pływania i Gimnastyki Korekcyjnej DORADO1. Praca trenerska i dydaktyczna pozwoliła na wyszkolenie zawodników osiągających znaczne sukcesy medalowe na arenach wojewódzkich i krajowych. Leszek Czarnecki zmarł nagle w roku 2009, w wieku 57 lat. MUKS DORADO WOPR Sosnowiec powołano w 2011 roku. W 2012 Gabriela Czarnecka przekazała dorobek sportowy i sprzętowy MUKS DORADO, co zainicjowało proces powstawania struktury łączącej sportowy dorobek WOPR Sosnowiec i MUKS DORADO. Pierwotnie MUKS przejął od struktur WOPR Sosnowiec całkowicie zakres szkolenia sportowego dzieci i młodzieży, jak również współorgnizację wodnych imprez sportowych i rekreacyjnych. Głównym celem działania MUKS była popularyzacja, upowszechnianie oraz rozwój sportu, rekreacji i turystyki na obszarach wodnych w ramach społeczności lokalnej. Obszarami znajdującymi się w sferze działalności MUKS są: kajakarstwo, wioślarstwo, żeglarstwo, sporty motorowodne, kajting, rafting, kanioning, nurkowanie, ratownictwo sportowe, ratownictwo sportowe łodzi IRB, aqua aerobic. Realizacja celów statutowych przyjmuje formy: zawodów, meetingów, regat, spływów, imprez i zabaw plenerowych, kursów szkoleniowych, seminariów, warsztatów.
W wyniku Postanowienia Krajowego Sądu Rejestrowego z dnia 10 listopada 2015 roku nadającego numer rejestrowy KRS 0000585616 Klub posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Klub może należeć do innych krajowych i międzynarodowych organizacji o podobnych celach działania, a także łączyć się w związki i wchodzić w skład struktur innych stowarzyszeń i organizacji zgodnie ze strukturą organizacyjną określoną w statutach tych organizacji.

W 2016 roku
dokonano weryfikacji nieaktywnych i działających w innych podmiotach członków Klubu i przekształcono go w Międzyszkolny Specjalistyczny Klub Sportowy. Wyznaczono nowe kierunki działania dla Klubu poszerzając jego zakres do obecnego stanu: 
pływanie, kajakarstwo, wioślarstwo, żeglarstwo, sporty motorowodne, kajting, rafting, kanioning, nurkowanie, ratownictwo sportowe, ratownictwo sportowe łodzi IRB, aqua aerobic, jeździectwo, turystyka piesza, rowerowa i motorowa w tym jazda terenowa samochodami i quadami, narciarstwo, praca na technikach linowych oraz sporty obronne takie jak strzelectwo i techniki terenowe.
Access denied for user 'wopr'@'localhost' (using password: NO)Access denied for user 'wopr'@'localhost' (using password: NO)Access denied for user 'wopr'@'localhost' (using password: NO)Access denied for user 'wopr'@'localhost' (using password: NO)